Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru
+90 544 106 44 43
info@drmustafakosker.com
mustafakosker0@gmail.com
Kızılırmak, 1071 Usta Plaza
Çukurambar, 1443. Cd. No:25 C Blok 22.
Kat 106 numara, 06510 Çankaya/Ankara
Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru

Alt Kapak Blefaroplasti

Alt Göz Kapağı Estetiği Ankara
Alt Göz Kapağı Estetiği nedir?
Yaşlanmayla Alt Göz Kapağı Nasıl Etkilenir?
Alt Göz Kapağı Estetiğinin Amacı Nedir? 
Alt Göz Kapağı Estetiği Öncesi Bilmeniz Gerekenler?
Alt Göz Kapağı Estetiği Lokal Anestezi ile mi yapılır?
Alt Göz Kapağı Estetiği  Ne Kadar Sürer?
Alt Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Alt Göz Kapağı Estetiğinde Dikiş Kullanılıyor mu? 
Alt Göz Kapağı Estetiği lazer ile mi yapılıyor?
Alt Göz Kapağı Estetiği ağrılı mı?
Alt Göz Kapağı Estetiği sonrası iz kalır mı?
Ankara İlinde En İyi Alt Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktor Kimdir?
Türkiye’de En İyi Alt Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktor Kimdir?
Ankara Alt Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023 
 
Alt Göz Kapağı Estetiği Ankara 

Alt Göz kapağı estetiği Ankara ilinde olduğu gibi tüm dünyada da en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Göz kapakları iletişimde ilk bakılan yer olduğu için yaşlanma sırasında en dikkat çeken bölgedir. Yaşlandıkça göz kapaklarında oluşan sorunlar estetik görüntüyü ve hastanın işlevini bozarak hastanın psikolojisini ve sosyal yaşamını etkileyebilmektedir. Alt kapaklarda torbalanma, şiş görünüm ve cilt fazlalığı yorgun-bitkin ve daha yaşlı bir görünüme neden olabilmektedir. Alt kapak ameliyatı ile bu yorgun ve bitkin görünümden kurtulmak mümkündür. Göz kapağı ameliyatlarında amaç kişinin potansiyel en iyi haline gelmesidir. 

Alt Göz Kapağı Estetiği ile ilgili en sık sorulan sorular şunlardır:

Blefaroplasti kimlere yapılır?, Üst göz kapağı ameliyatı kalıcı mı?, Blefaroplasti ameliyatı nasıl yapılır?, Blefaroplasti sonrası iz kalır mı?, Blefaroplasti ameliyatı kaç saat sürer?, Üst göz kapağı ameliyatı zor mu?, Göz kapağı estetiği kaç yaş gençleştiriyor?, Göz kapağı ameliyatının riskleri var mı?, Göz kapağı ameliyatı tam olarak kaç ayda iyileşir?, Göz kapağı ameliyatı kaç ayda oturur?, Göz kapağı ameliyatı hangi aylarda yapılır?, Üst göz kapağı ameliyatını hangi doktor yapar?, Göz kapağı ameliyatında uyutuluyor mu?, Göz kapağı ameliyatı sonrası ağrı olur mu?, Üst göz kapağı ameliyatı dikiş izi ne zaman geçer?, Göz kapağı ameliyatından kaç gün sonra bantlar ne zaman çıkar?, Göz kapağı ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmeli?, Alt ve üst göz kapağı ameliyatı aynı anda yapılır mı?, Göz kapağı ameliyatı sonrası göz kapatılıyor mu?, Üst göz kapağı ameliyatı nasıl oluyor?, Göz kapağı ameliyatından sonra banyo ne zaman yapılır?, Göz kapağı estetiği kaç kez yapılır?, Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü nasıl oluşur?, Göz kapağı ameliyatı dikişsiz olur mu?, Göz kapağı estetiğinde nelere dikkat edilmeli?.

Ankara Alt Göz Kapağı Estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
Alt Göz Kapağı Estetiği nedir?

Alt göz kapağı estetiği, pek çok detay içermekte olup her ameliyat kişiye özel olarak planlanmaktadır. Alt göz kapağı ameliyatı için hem cerrahın tecrübesi hem de teknolojik imkanlar çok önemlidir. 

Yaşlanmayla Alt Göz Kapağı Nasıl Etkilenir?

Yaşlanmayla birlikte alt kapaklarda torbalanma, şişkinlik artabilir ve ciltte sarkma gelişebilir. Bazende alt kapaktaki yağ dokularının azalmasına bağlı çukurluk izlenebilir. Bu kişide yorgun ve daha yaşlı bir görünüme neden olabilmektedir. 

Alt Göz Kapağı Ameliyatının Amaçları Nelerdir?

Alt Göz kapağı estetiği ile alt kapaktaki fazla cilt ve yağ dokusu alınarak bazen de yağ dokusunun yeri değiştirilerek yorgun ve yaşlı görünüm düzelmekte ve hastanın özgüveni artmaktadır.  Daha genç ve dinç bir görünüm elde edilmektedir. Göz kapağı ameliyatı ile amaçlanan kişinin potansiyel en iyi haline gelebilmesidir. 

Alt Göz Kapağı Estetiği Öncesi Bilmeniz Gerekenler?

Alt göz kapak ameliyatı basit olarak algılansa da bir çok önemli noktası olan bir cerrahidir. Ameliyat öncesi değerlendirmede genel sağlık durumunuz, yara iyileşme özellikleriniz ve göz sağlığına yönelik araştırmalar titiz bir şekilde yapılır. Özellikle göz kuruluğu ve önceden yapılan refraktif amaçlı cerrahiler göz uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. Ameliyattan önce tüm hastalıklarınızı, önceden geçirdiğiniz ameliyatları ve kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirmeniz gerekir. 

Alt Göz Kapağı Estetiği Lokal Anestezi ile mi yapılır?

Alt göz kapak ameliyatı hastalarımızın %95’inde lokal anestezi (+ sedasyon) tercih etmekteyiz. Panik atağı olan veya uyum sıkıntısı olan hastalarda genel anestezi de yapılabilir.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

Alt göz kapağı ameliyatı hastanın eşlik eden ek hastalıklarına bağlı olarak ortalama 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar aynı gün taburcu edilir. Aynı seansta kaş kaldırma, badem göz veya üst kapak estetiği de yapılacaksa ameliyat süresi uzayabilir. 

Alt Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlerin kapalı kalmasına veya bantlanmasına genellikle gerek duyulmamaktadır. Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlerinizin etrafında ödem ve kızarıklık ortalama 1 haftada geçmektedir. Eğer ameliyatta dikiş kullanılmışsa bir hafta sonraki kontrolünüzde dikişleriniz alınmaktadır. Kapak içerisinden yapılan ameliyatlarda dikiş kullanılmamaktadır. Özellikle ilk 2 gün hastanın istirahat etmesi, hafif dik yatması ve buz uygulaması yapması önemlidir. Ameliyat sonrasında gerekli tüm ilaçlar doktorunuz tarafından size reçete edilecektir. Alt göz kapağı ameliyatı sonrasında en az 2-3  gün şiddetli öksürme, hapşırma ve ağır kaldırma gibi davranışlardan uzak durmak gerekmektedir.  İlk haftanın sonunda normal aktivitelerinizi yapabilecek kadar iyi hissedersiniz ancak ağır egzersiz ve aktivitelerden 3-4 hafta boyunca kaçınmalısınız. 

Alt Göz Kapağı Estetiğinde Dikiş Atılıyor mu?

Alt göz kapağı estetiği içerden yapılıyorsa ve hastanın cilt fazlalığı yoksa dikiş kullanılmamaktadır (dikişsiz alt kapak estetiği). Cilt fazlalığı olan hastalarda fazla cilt alındığı için dikiş kullanılmaktadır. Hastalarımızın çoğunda içerden yaklaşım (transkonjonktival blefaroplasti) tercih edilmekte olup dış yaklaşıma göre çok daha güvenli bir yöntemdir.

Alt Göz Kapağı Estetiği lazer ile mi yapılıyor?

Alt göz kapağı estetiği lazer olarak bilinen radyofrekans yardımı ile yapılmaktadır. Genelde kliniğimizde radyofrekans kullanılmakta olup kanama kontrolü daha iyi sağlanabilmektedir.

Alt Göz Kapağı Estetiği ağrılı mı?

Alt Göz Kapağı estetiğinde ağrı hastaların %95’inde sadece 1 dakikalık lokal anestezi evresinde hafif olarak hissedilmektedir. Bunun dışında ameliyat sırasında ve sonrasında genellikle ağrı olmamaktadır.

Alt Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) sonrası iz kalır mı?

Transkonjonktival alt kapak estetiği iz cilt kesisi yapılmadığı için olmamaktadır (dikişsiz alt kapak blefaroplasti). Cilt fazlalığı nedeniyle kesi yapılan hastalarda da uzun dönemde neredeyse hiç iz kalmamaktadır. 

Ankara İlinde En İyi Alt Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktor Kimdir?

Gerek Ankara özelinde gerek Türkiye’de birçok merkezde oküloplastik cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Birçok değerli hocamız ve arkadaşımız çok güzel estetik ve fonksiyonel sonucu olan ameliyatlar yapmaktadırlar. Alt kapak estetiği için cerrahın tecrübesi kadar teknolojik imkanların kullanımı da iyi bir sonuç alınması açısından çok önemlidir. 

Türkiye’de En İyi Alt Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktor Kimdir? 

Gerek Ankara özelinde gerek Türkiye’de birçok merkezde oküloplastik cerrahi ameliyatı yapılmaktadır. Burada cerrahın tecrübesi kadar teknolojik imkanların kullanımı da iyi bir sonuç alınması açısından çok önemlidir. 

Alt Kapak Estetiği Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Ankara Alt Göz Kapağı estetiği fiyatları hastaların eşlik eden sorunlarına (kaş düşüklüğü, kapak düşüklüğü vs..) göre değişmektedir. Doktor muayenesi sonrasında hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve doktorun önerileri doğrultusunda en kesin cevabı alabilirsiniz. 

Ankara Alt Göz Kapağı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Mustafa Köşker’den randevu alabilirsiniz.

Leave A Comment

X