Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru
+90 544 106 44 43
info@drmustafakosker.com
mustafakosker0@gmail.com
Kızılırmak, 1071 Usta Plaza
Çukurambar, 1443. Cd. No:25 C Blok 22.
Kat 106 numara, 06510 Çankaya/Ankara
Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Kapağı Estetiği Ankara

Badem Göz Kapağı Ameliyatı nedir?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Neden Yapılır? 
Badem Göz  Kapağı Estetiği Öncesinde Bilmeniz Gerekenler?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Lokal Anestezi ile mi yapılır?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Kaç yaşında yapılır?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Kalıcıdır?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Neden Yapılır? 
Badem Göz Kapağı Ameliyatı gizli dikiş ile mi yapılıyor?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı lazer ile mi yapılıyor?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Sadece Kadınlara mı Yapılır?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Yüz İfadesi Nasıl Olur?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı ağrılı mı?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Badem Göz Kapağı Ameliyatı sonrası iz kalır mı?
Ankara İlinde En İyi Badem Göz Kapağı Ameliyatı Yapan Doktor Kimdir?
Türkiye’de En İyi Badem Göz Kapağı Ameliyatı Yapan Doktor Kimdir?
Ankara Badem Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2023 
Badem Göz Estetiği Ankara

İnsanların güzellik algısı her dönem değişebilmektedir. Bir dönem dolgun hatlı kadınlar zayıf kadınlara göre daha güzel algılanırken başka bir dönemde bunun tam tersi söz konusu olabilmektedir. Etkili bakışlara sahip olmak, kadınlar için estetik anlamda en çok dikkat edilen noktalar arasında yer almaktadır. Çünkü gözler iletişimde ilk bakılan yerdir. Alt kapaklardaki düşüklük yorgun-bitkin ve daha yaşlı bir görünüme neden olabilmektedir. Badem Göz Estetiği ile bu yorgun ve bitkin görünümden kurtulmak mümkündür. Son dönemde çekik göz yapısı (badem göz) güzellik için aranılan bir özellik oldu. Badem Göz kapağı estetiği Ankara ilinde olduğu gibi tüm dünyada da üst ve alt kapak estetiği yanında badem göz ameliyatı da en sık tercih edilen göz kapak estetiği uygulamalarından biri olmuştur. Badem Göz Estetiği ‘çekik göz ameliyatı’ ve ‘Cat Eyes’ olarak da bilinmektedir. Göz kapağı ameliyatlarında amaç kişinin potansiyel en iyi haline gelmesidir. 

Badem Göz Estetiği ile ilgili en sık sorulan sorular şunlardır:

Badem göz estetiği kimlere yapılmaz?

Badem göz ameliyatı riskli mi?

Badem göz estetiği ne kadar kalıcı?

Badem göz kaç yaşında yapılır?

Badem göz ameliyatında iz kalır mı?

Badem göz estetiği kaç saat sürer?

Güzel göz şekli nasıl olur?

Çekik göz mü badem göz mü?

Badem göz yüzde kaç?

Badem gözlü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Ankara Badem Göz Kapağı Estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
Badem Göz Ameliyatı nedir?

Badem göz estetiği gözün daha çekik hale getirilmesi için yapılan bir ameliyattır. Bu nedenle yapılan ameliyat ile göz dış hattı iç hattına göre hafif yukarıya doğru çekilir. Badem göz ismi de buradan gelmektedir. Burada amaç bakışların daha çekici hale gelmesidir. 

Badem Göz Ameliyatı Neden Yapılır? 

Badem Göz Ameliyatı tamamen estetik amaçlarla yapılmaktadır. Badem Göz Estetiği ile hastanın yorgun ve üzgün görünümü yerine daha dinç ve canlı bir görüntü elde edilmektedir.

Badem Göz Estetiği Öncesinde Bilmeniz Gerekenler?

Badem Göz Kapağı Ameliyatı basit bir ameliyat olarak algılansa da bir çok önemli noktası olan bir cerrahidir. Ameliyat öncesi değerlendirmede genel sağlık durumunuz, yara iyileşme özellikleriniz ve göz sağlığına yönelik araştırmalar titiz bir şekilde yapılır. Özellikle göz kuruluğu, kirpik içe dönmeleri ve önceden yapılan refraktif amaçlı cerrahiler  göz uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. Ameliyattan önce tüm hastalıklarınızı, önceden geçirdiğiniz ameliyatları ve kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirmeniz gerekir. 

Badem Göz Kapağı Estetiği Lokal Anestezi ile mi yapılır?

Badem Göz Kapak Ameliyatı hastalarımızın neredeyse hepsinde lokal anestezi tercih etmekteyiz. Böylece genel anestezinin komplikasyonlarından da kaçınmış oluyoruz. Ama panik atağı olan veya uyum sıkıntısı olan hastalarda genel anestezi de yapılabilir.

Badem Göz Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Düşük göz kapakları veya kırışıklıkların gelişimi 30’lu yaşlarda başladığı için genellikle 30 yaş üstü kişiler tarafından tercih edilir. 18 yaşından küçüklere yapılmamaktadır. 

Badem Göz Estetiği Ne Kadar Kalıcıdır?

İşlemin kalıcığı hastanın spor yapıp yapmamasına, cilt bakımına, göz kaşıma alışkanlıklarına ve sigara kullanımı gibi birçok farklı faktöre bağlıdır. Ama ortalama 5-10 yıl arasında kalıcılığı bulunmaktadır.

Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

Düşük göz yapısının ortaya çıkardığı yorgun ve uykulu ifade yerine daha dinç ve canlı bir ifade edilerek, sosyal hayatta daha fazla güven sağlanabilmektedir. 

Badem Göz Estetiği gizli dikişle mi yapılıyor?

Badem Göz Estetiği sırasında genellikle gizli dikiş olarak da bilinen cilt altı dikiş atılmakta olup sütürasyon hastaya göre değişebilmektedir. 

Badem Göz Ameliyatı Lazer ile mi yapılıyor?

Badem Göz Estetiği lazer olarak bilinen radyofrekans ile yapılabileceği gibi bistüri ile de kesi yapılabilmektedir. Genelde kliniğimizde radyofrekans kullanılmakta olup bu yöntem ile kanama kontrolü daha iyi sağlanabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Badem Göz Ameliyatı ortalama 30 dakika sürmektedir. Aynı seansta başka işlemler yapılacaksa (üst kapak estetiği, alt kapak estetiği) işlem süresi uzayabilir. 

Badem Göz Estetiği Sadece Kadınlara mı Yapılır?

Hasta beklentileri ve gereksinimi doğrultusunda hem kadınlar hem de erkekler için yapılabilmektedir. 

Badem Göz Estetiği Sonrası Yüz İfadesi Nasıl Olur?

Badem Göz Estetiği ile hastanın yorgun ve üzgün görünümü yerine daha dinç ve canlı bir görüntü elde edilmektedir. Badem Göz Estetiği ile amaçlanan kişinin potansiyel en iyi haline gelmesidir.

Badem Göz Estetiği (Blefaroplasti) ağrılı mı?

Badem Göz estetiğinde ağrı hastaların %95’inde sadece 1 dakikalık lokal anestezi evresinde hafif olarak hissedilmektedir. Bunun dışında ameliyat sırasında ve sonrasında genellikle ağrı olmamaktadır.

Badem Göz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Üst göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlerin kapalı kalmasına veya bantlanmasına genellikle gerek duyulmamaktadır. Üst göz kapağı estetiği sonrasında gözlerinizin etrafında ödem ve kızarıklık ortalama 1 haftada geçmektedir. Bir hafta sonraki kontrolünüzde dikişleriniz alınmaktadır. Özellikle ilk 2 gün hastanın istirahat etmesi, hafif dik yatması ve buz uygulaması önemlidir. Ameliyat sonrasında gerekli tüm ilaçlar doktorunuz tarafından size reçete edilecektir. Badem göz estetiği sonrasındaki ilk 1 hafta banyo yapmaktan ve havuza girmekten kaçınmak gerekmektedir. Ama günlük aktiviteler ve masa başı işinize ilk günden itibaren dönebilirsiniz.  İlk haftanın sonunda normal aktivitelerinizi yapabilecek kadar iyi hissedersiniz ancak ağır egzersiz ve aktivitelerden 3-4 hafta boyunca kaçınmalısınız.

Badem Göz Estetiği sonrası iz kalır mı?

Badem Göz Estetiği sonrası iz -uzun dönemde- neredeyse hiç kalmamaktadır.

Ankara’da Badem Göz Estetiği Nerede Yapılır?

Türkiye’de Badem Göz Estetiği Nerede Yapılır? Gerek Ankara özelinde gerek Türkiye’de birçok merkezde oküloplastik cerrahi ameliyatı yapılmaktadır. Burada cerrahın tecrübesi kadar teknolojik imkanların kullanımı da iyi bir sonuç alınması açısından çok önemlidir. 

Ankara Badem Göz Estetiği Fiyatları 2023 

Ankara Badem Göz Estetiği fiyatları hastaların eşlik eden sorunlarına (kaş düşüklüğü, kapak düşüklüğü vs..) göre değişmektedir. Doktor muayenesi sonrasında hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve doktorun önerileri doğrultusunda en kesin cevabı alabilirsiniz.

Ankara Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Mustafa Köşker’den randevu alabilirsiniz.

Leave A Comment

X