Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru
+90 544 106 44 43
info@drmustafakosker.com
mustafakosker0@gmail.com
Kızılırmak, 1071 Usta Plaza
Çukurambar, 1443. Cd. No:25 C Blok 22.
Kat 106 numara, 06510 Çankaya/Ankara
Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru

 

Kaş düşüklüğü Ankara için yapılan ,’kaş kaldırma ameliyatı’ tüm dünyada da en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Kaş düşüklüğü hem kişiye üzgün ve yorgun bir görüntü verebilir hem de göz kapaklarında ağırlık hissi ve görme alanında daralma yapabilir. Göz kapaklarında oluşan sorunlar estetik görüntüyü ve hastanın işlevini bozarak hastanın psikolojisini ve sosyal yaşamını etkileyebilmektedir. 

Kaş Kaldırma Estetiği ile ilgili en sık sorulan sorular şunlardır:

Kaş düşüklüğü için ne yapılmalı?, Kaş kaldırma ameliyatı ne kadar kalıcı?, Kaş kaldırma hangi bölüm bakar?, Endoskopik kaş Kaldırma kalıcı mı?, Kaş düşmesi düzelir mi?, Kaş neden aşağı düşer?, Kaşlarım çok aşağıda ne yapmalıyım?, Kaşları yukarı kaldırmak için ne yapılır?, Kaş kaldırma işlemi kalıcı mı?, Kaş kaldırma ne kadar kalıcı?i Kaş kaldırma botoksu ne kadar?, Kaş kaldırma botoks kalıcı mı?, Iple kaş kaldırma kalıcı mı?, Kaş kaldırma ameliyatı kaç günde iyileşir?.

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş kaldırma gözlere daha estetik bir görünüm kazandırma amacıyla kaşların normal açısına ve şekline getirilmesidir. Kaş yapısından dolayı üst göz kapağı cildinde düşüklük olan, kaş düşüklüğü bulunan, kaşları düz ya da yüz ifadesine uygun olmayan kişilerde estetik kaygıların giderilmesi amacıyla kaş kaldırma estetiği yapılabilir. Bu işlem farklı yöntemlerle yapılabilir. 

Kaş Kaldırma Estetiği Neden Yapılır? 

Kaş Kaldırma Ameliyatı ile amaçlanan kişinin potansiyel en iyi haline gelebilmesidir. Kaş Kaldırma ile hastanın yorgun ve üzgün görünümü düzelmekte ve hastanın özgüveni artmaktadır. Hastaların gözlerindeki ağırlık hissi ortadan kalkmakta ve görme alanı genişlemektedir. Daha genç ve dinç bir görünüm elde edilmektedir. 

Kaş Kaldırma Estetiği Öncesinde Bilmeniz Gerekenler?

Üst Göz Kapağı Ameliyatı basit olarak algılansa da bir çok önemli noktası olan bir cerrahidir. Ameliyat öncesi değerlendirmede genel sağlık durumunuz, yara iyileşme özellikleriniz ve göz sağlığına yönelik araştırmalar titiz bir şekilde yapılır. Özellikle göz kuruluğu ve önceden yapılan refraktif amaçlı cerrahiler  göz uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. Ameliyattan önce tüm hastalıklarınızı, önceden geçirdiğiniz ameliyatları ve kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirmeniz gerekir. 

Kaş Kaldırma Estetiği Lokal Anestezi ile mi yapılır?

Kaş Kaldırma ameliyatı hastalarımızın neredeyse hepsinde lokal anestezi tercih etmekteyiz. Böylece genel anestezinin komplikasyonlarından da kaçınmış oluyoruz. Ama panik atağı olan veya uyum sıkıntısı olan hastalarda genel anestezi de yapılabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği  Ne Kadar Sürer ?

Kaş Kaldırma ameliyatı ortalama 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar aynı gün taburcu edilir. Üst kapak blefaroplasti, badem göz veya alt kapak estetiği de yapılacaksa ameliyat süresi uzayabilir. 

Kaş Kaldırma Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kaş Kaldırma ameliyatı sonrasında gözlerin kapalı kalmasına veya bantlanmasına genellikle gerek duyulmamaktadır. Üst göz kapağı estetiği sonrasında gözlerinizin etrafında ödem ve kızarıklık ortalama 1 haftada geçmektedir. Bir hafta sonraki kontrolünüzde dikişleriniz alınmaktadır. Özellikle ilk 2 gün hastanın istirahat etmesi, hafif dik yatması ve buz uygulaması önemlidir. Ameliyat sonrasında gerekli tüm ilaçlar doktorunuz tarafından size reçete edilecektir. Kaş Kaldırma ameliyatı sonrasındaki ilk 1 hafta banyo yapmaktan ve havuza girmekten kaçınmak gerekmektedir. Ama günlük aktiviteler ve masa başı işinize ilk günden itibaren dönebilirsiniz.  İlk haftanın sonunda normal aktivitelerinizi yapabilecek kadar iyi hissedersiniz ancak ağır egzersiz ve aktivitelerden 3-4 hafta boyunca kaçınmalısınız.

Kaş Kaldırma Estetiği gizli dikişle mi yapılıyor?

Göz kapağı estetiği sırasında genellikle gizli dikiş olarak da bilinen  cilt altı dikiş atılmakta olup sütürasyon hastaya göre değişebilmektedir. 

Kaş Kaldırma Estetiği lazer ile mi yapılıyor?

Kaş kaldırma estetiği lazer olarak bilinen radyofrekans ile yapılabileceği gibi bistüri ile de kesi yapılabilmektedir. Genelde kliniğimizde radyofrekans kullanılmakta olup bu yöntem ile kanama kontrolü daha iyi sağlanabilmektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği (Blefaroplasti) ağrılı mı?

Kaş kaldırma estetiğinde ağrı hastaların %95’inde sadece 1 dakikalık lokal anestezi evresinde hafif olarak hissedilmektedir. Bunun dışında ameliyat sırasında ve sonrasında genellikle ağrı olmamaktadır.

Botoks (botox) ile kaş kaldırma

En sık botoks ile kaş kaldırılmaktadır. Kalıcılığı, botoks etki süresi kadar olup ortalama 4-6 ay arasındadır.

İple kaş asma (kaldırma)

Deri altına yerleştirilen ipler aracılığı ile kaşlar yukarı doğru kaldırılmaktadır. 

Göz Kapağından Kaş Kaldırma

Bu yöntem  kaş kaldırmaya ihtiyacı olan, üst göz kapağı estetiği hastalarında kullanılabilir. Burada üst göz kapağına yapılan kesi kullanılarak kaş, istenilen pozisyona getirilir. İyileşme göz kapağı ile benzer olur. Sonuçları daha uzun süre kalıcıdır.

 

Ankara İlinde En İyi Oküloplastik Cerrahi Doktoru Kimdir?
Türkiye’de En İyi Oküloplastik Cerrahi Doktoru Kimdir?

Gerek Ankara özelinde gerek Türkiye’de birçok merkezde oküloplastik cerrahi ameliyatı yapılmaktadır. Burada cerrahın tecrübesi kadar teknolojik imkanların kullanımı da iyi bir sonuç alınması açısından çok önemlidir. 

Ankara Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023 Fiyatları

Ankara Kaş Kaldırma estetiği fiyatları hastaların eşlik eden sorunlarına (kaş düşüklüğü, kapak düşüklüğü vs..) göre değişmektedir. Doktor muayenesi sonrasında hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve doktorun önerileri doğrultusunda en kesin cevabı alabilirsiniz.

Ankara Üst Göz Kapağı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Mustafa Köşker’den randevu alabilirsiniz.

 

Leave A Comment

X