Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru
+90 544 106 44 43
info@drmustafakosker.com
mustafakosker0@gmail.com
Kızılırmak, 1071 Usta Plaza
Çukurambar, 1443. Cd. No:25 C Blok 22.
Kat 106 numara, 06510 Çankaya/Ankara
Ankara Göz DoktoruAnkara Göz DoktoruAnkara Göz Doktoru

Üst Kapak Blefaroplasti

Üst Göz Kapağı Estetiği Ankara
Üst Göz Kapağı Estetiği nedir?
Yaşlanma Üst Göz Kapaklarını Nasıl Etkilenir?
Üst Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır? 
Üst Göz Kapağı Estetiği Öncesi Bilmeniz Gerekenler?
Üst Göz Kapağı Estetiği Lokal Anestezi ile mi yapılır?
Üst Göz Kapağı Estetiği  Ne Kadar Sürer?
Üst Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Üst Göz Kapağı Estetiği gizli dikişle mi yapılıyor?
Üst Göz Kapağı Estetiği lazer ile mi yapılıyor?
Üst Göz Kapağı Estetiği ağrılı mı?
Üst Göz Kapağı Estetiği sonrası iz kalır mı?
Ankara İlinde En İyi Üst Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktor Kimdir?
Türkiye’de En İyi Üst Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktor Kimdir?
Ankara Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023 
 
Üst Göz Kapağı Estetiği Ankara 

Üst Göz kapağı estetiği Ankara ilinde olduğu gibi tüm dünyada da en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Göz kapakları iletişimde ilk bakılan yer olduğu için yaşlanma sırasında en dikkat çeken bölgedir. Yaşlandıkça göz kapaklarında oluşan sorunlar estetik görüntüyü ve hastanın işlevini bozarak hastanın psikolojisini ve sosyal yaşamını etkileyebilmektedir. Bazı hastalarda göz kapaklarında ağırlık hissi ve görme alanında daralma olabilmektedir. Yani kapak ameliyatları sadece estetik amaçlı değil hastanın görme alanını genişletmek ve üst göz kapaklarındaki ağırlık hissini ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Göz kapağı ameliyatlarında amaç kişinin potansiyel en iyi haline gelmesidir. 

Üst Göz Kapağı Estetiği ile ilgili en sık sorulan sorular şunlardır:

Blefaroplasti kimlere yapılır?, Üst göz kapağı ameliyatı kalıcı mı?, Blefaroplasti ameliyatı nasıl yapılır?, Blefaroplasti sonrası iz kalır mı?, Blefaroplasti ameliyatı kaç saat sürer?, Üst göz kapağı ameliyatı zor mu?, Göz kapağı estetiği kaç yaş gençleştiriyor?, Göz kapağı ameliyatının riskleri var mı?, Göz kapağı ameliyatı tam olarak kaç ayda iyileşir?, Göz kapağı ameliyatı kaç ayda oturur?, Göz kapağı ameliyatı hangi aylarda yapılır?, Üst göz kapağı ameliyatını hangi doktor yapar?, Göz kapağı ameliyatında uyutuluyor mu?, Göz kapağı ameliyatı sonrası ağrı olur mu?, Üst göz kapağı ameliyatı dikiş izi ne zaman geçer?, Göz kapağı ameliyatından kaç gün sonra bantlar ne zaman çıkar?, Göz kapağı ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmeli?, Alt ve üst göz kapağı ameliyatı aynı anda yapılır mı?, Göz kapağı ameliyatı sonrası göz kapatılıyor mu?, Üst göz kapağı ameliyatı nasıl oluyor?, Göz kapağı ameliyatından sonra banyo ne zaman yapılır?, Göz kapağı estetiği kaç kez yapılır?, Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü nasıl oluşur?, Göz kapağı ameliyatı dikişsiz olur mu?, Göz kapağı estetiğinde nelere dikkat edilmeli?

Ankara Üst Göz Kapağı Estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
Üst Göz Kapağı Estetiği nedir?

Üst göz kapağı estetiği çoğu zaman basit bir cerrahi gibi algılanmaktadır. Ama pek çok ince detay içeren kişiye özel bir cerrahidir. Üst göz kapağı estetiği için hem cerrahın tecrübesi hem de teknolojik imkanlar çok önemlidir.

Yaşlanma Üst Göz Kapaklarına Nasıl Etkiler? 

Göz kapakları üzerine sarkan cilt ağırlık yapabilir ve görme alanımızı daraltabilir ve bunu önlemek için yapılan kaş kaldırma sonucunda alnımızda kırışıklıklar oluşur. Yine hastalarda akşamları baş ağrısı şikayetine neden olabilmektedir. Göz kapaklarında sarkma ve torbalanma yorgun, uykusuz ve kızgın bir görünüme neden olabilmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır? 

Üst Göz Kapağı Ameliyatı ile amaçlanan kişinin potansiyel en iyi haline gelebilmesidir. Üst göz kapağı estetiği ile yorgun, uykulu ve kızgın görünüm düzelmekte ve hastanın özgüveni artmaktadır.  Hastaların gözlerindeki ağırlık hissi ortadan kalkmakta ve görme alanı genişlemektedir. Daha genç ve dinç bir görünüm elde edilmektedir. 

Üst Göz Kapağı Estetiği Öncesinde Bilmeniz Gerekenler?

Üst Göz Kapağı Ameliyatı basit olarak algılansa da bir çok önemli noktası olan bir cerrahidir. Ameliyat öncesi değerlendirmede genel sağlık durumunuz, yara iyileşme özellikleriniz ve göz sağlığına yönelik araştırmalar titiz bir şekilde yapılır. Özellikle göz kuruluğu ve önceden yapılan refraktif amaçlı cerrahiler  göz uzmanı tarafında tarafından değerlendirilmelidir. Ameliyattan önce tüm hastalıklarınızı, önceden geçirdiğiniz ameliyatları ve kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirmeniz gerekir. 

Üst Göz Kapağı Estetiği Lokal Anestezi ile mi yapılır?

Üst Kapak Blefaroplasti ameliyatı hastalarımızın neredeyse hepsinde lokal anestezi tercih etmekteyiz. Böylece genel anestezinin komplikasyonlarından da kaçınmış oluyoruz. Ama panik atağı olan veya uyum sıkıntısı olan hastalarda genel anestezi de yapılabilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği  Ne Kadar Sürer ?

Üst göz kapağı ameliyatı ortalama 45 dakika sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar aynı gün taburcu edilir. Kaş kaldırma, badem göz veya alt kapak estetiği de yapılacaksa ameliyat süresi uzayabilir. 

Üst Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Üst göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlerin kapalı kalmasına veya bantlanmasına genellikle gerek duyulmamaktadır. Üst göz kapağı estetiği sonrasında gözlerinizin etrafında ödem ve kızarıklık ortalama 1 haftada geçmektedir. Bir hafta sonraki kontrolünüzde dikişleriniz alınmaktadır. Özellikle ilk 2 gün hastanın istirahat etmesi, hafif dik yatması ve buz uygulaması önemlidir. Ameliyat sonrasında gerekli tüm ilaçlar doktorunuz tarafından size reçete edilecektir. Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasındaki ilk 1 hafta banyo yapmaktan ve havuza girmekten kaçınmak gerekmektedir. Ama günlük aktiviteler ve masa başı işinize ilk günden itibaren dönebilirsiniz.  İlk haftanın sonunda normal aktivitelerinizi yapabilecek kadar iyi hissedersiniz ancak ağır egzersiz ve aktivitelerden 3-4 hafta boyunca kaçınmalısınız.

 

Üst Göz Kapağı Estetiği gizli dikişle mi yapılıyor?

Göz kapağı estetiği sırasında genellikle gizli dikiş olarak da bilinen  cilt altı dikiş atılmakta olup sütürasyon hastaya göre değişebilmektedir. 

Üst Göz Kapağı Estetiği lazer ile mi yapılıyor?

Üst göz kapağı estetiği lazer olarak bilinen radyofrekans ile yapılabileceği gibi bistüri ile de kesi yapılabilmektedir. Genelde kliniğimizde radyofrekans kullanılmakta olup bu yöntem ile kanama kontrolü daha iyi sağlanabilmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) ağrılı mı?

Üst Göz Kapağı estetiğinde ağrı hastaların %95’inde sadece 1 dakikalık lokal anestezi evresinde hafif olarak hissedilmektedir. Bunun dışında ameliyat sırasında ve sonrasında genellikle ağrı olmamaktadır.

Üst Göz Kapağı Estetiği sonrası iz kalır mı?

Üst Göz Kapağı Estetiği sonrası iz -kesi katlantı çizgisi arasında kaldığından- uzun dönemde neredeyse hiç kalmamaktadır.

Ankara İlinde En İyi Oküloplastik Cerrahi Doktoru Kimdir?
Türkiye’de En İyi Oküloplastik Cerrahi Doktoru Kimdir?

Gerek Ankara özelinde gerek Türkiye’de birçok merkezde oküloplastik cerrahi ameliyatı yapılmaktadır. Burada cerrahın tecrübesi kadar teknolojik imkanların kullanımı da iyi bir sonuç alınması açısından çok önemlidir. 

Ankara Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023 Fiyatları

Ankara Üst Göz Kapağı estetiği fiyatları hastaların eşlik eden sorunlarına (kaş düşüklüğü, kapak düşüklüğü vs..) göre değişmektedir. Doktor muayenesi sonrasında hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve doktorun önerileri doğrultusunda en kesin cevabı alabilirsiniz.

Ankara Üst Göz Kapağı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Mustafa Köşker’den randevu alabilirsiniz.

Leave A Comment

X